10 sprawdzonych sposób na dodatkową pracę w domu

laptop-2838921_1920

Obecnie, idąc za trendami naszych zachodnich sąsiadów, coraz częściej praktykuje się tzw. pracę zdalną. Ogrom plusów i dogodnych rozwiązań wynikających z pracy w domu jest imponujący. Nic więc dziwnego, że z takiej opcji korzystają zarówno pracownicy etatowi, jak i ci, poszukujący pracy typowo dorywczej. Liczby mówią same za siebie – obecnie procent pracowników zdalnych wynosi ponad 6 procent i co ciekawe – stopniowo rośnie, na poczet pracy “na miejscu”, w siedzibie firmy. Liczba ta jest większa niż średnia europejska, którą najbardziej podwyższają mieszkańcy Luksemburga, Holandii i Finlandii. Co więcej, według statystyków i dalszych przewidywań, wartość to będzie stopniowo rosnąć.

Skąd bierze się ten fenomen? Jakie zalety niesie za sobą dodatkowa praca przez internet? Gdzie poszukiwać najatrakcyjniejszych ofert i na jakie “haczyki” warto uważać? Oto 10 sprawdzonych zawodów, które pozwolą Ci czerpać przyjemność z pracy zdalnej.

1. Wypełnianie ankiet

Zdecydowanie najłatwiejsza i najbardziej uniwersalna propozycja, wymagająca jedynie stałego dostępu do internetu oraz kilku wolnych godzin w tygodniu. Ogrom ofert tego typu znajdziesz wpisując np. olx praca dodatkowa. Sposób pracy oraz jej tryb ustalany jest samodzielnie, przez co praca staje się doskonałą, dodatkową opcją dla pracowników na etacie lub dla kobiet, zajmujących się domem.
Warto nadmienić, iż taka forma pracy wymaga samodyscypliny i regularności, a zarobki nie przekraczają około 200 zł na miesiąc. Z czasem praca staje się żmudna, dlatego warto traktować tą formę jako stricte dorywczą.

2. Grafik

Zarówno początkujący, jak i prężnie pracujący grafik, nie wymaga stałego etatu. Wielokrotnie domowe zacisze staje się doskonałą przestrzenią do tworzenia. W porównaniu do pierwszej opcji grafik powinien wykazywać się konkretnymi zdolnościami, takimi jak np. kreatywność, umiejętność wizualizacji przestrzennej, pracy pod presją czasu. Tak złożone umiejętności warte są szlifowania bowiem przeciętne zarobki grafika wynoszą ok 4 tysięcy miesięcznie.

3. Copywriter

Praca dorywcza w domu to idealna przestrzeń dla ludzi kochających pracę ze słowem pisanym. Jeśli więc posługujesz się biegle polskim językiem i posiadasz słynne “lekkie pióro” to z pewnością docenisz pracę z tekstami na zlecenie. Tu z pewnością przyda się znajomość branży SEO, kreatywność i łatwość wyrażania swoich myśli. Największym minusem jest ogromna konkurencja i duża rozpiętość cenowa. Początkujący copywriter zarobi kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

4. Własny sklep internetowy

Pójście “na swoje” to oczywiście jedna z bardziej atrakcyjnych i jednocześnie – trudniejszych decyzji zawodowych. Trudno bowiem traktować (zwłaszcza na początku) tą formę zarobku jako dorywczą. W końcu po stronie właściciela stoi zarówno konieczność postawienia strony, jak i stały kontakt czy działania marketingowe. Tu zarobek jest uzależniony od obrotów w danym miesiącu.

5. Zakłady

Kto wygra mecz? Jaki będzie wynik końcowy? Specjaliści i fascynaci sportu bardzo często inwestują swoje oszczędności w zakłady bukmacherskie. Poprawnie zainwestowane pieniądze mogą zaowocować dochodem rzędu nawet kilkuset złotych miesięcznie.
Warto jednak pamiętać, że działania te związane są z dużym ryzykiem i wymagają sporego zaplecza finansowego.

6. Youtube

Tworzenie filmów na Youtube jest domeną popularnych influencerów. Nagrywanie, montowanie i utrzymywanie kontaktu z widzami owocuje interesującymi współpracami i pokaźnymi zarobkami. Największą wadą tego rozwiązania jest duża konkurencja i trudność przebicia pośród już i tak oryginalnego contentu. Dodatkowo, praca ta związana jest koniecznością posiadania dużego nakładu finansowego, który należy przeznaczyć na początku drogi (min. programy do edycji filmów czy sprzęt elektroniczny).

7. Social Media

Urokliwe profile na Instagramie oraz angażujące zdjęcia na Facebooku to niezwykle fascynujący sposób na tworzenie swojej marki osobistej. Najwięksi influencerzy działający na kanałach social media stają się trendsetterami, modelkami i twarzami największym marek światowych. Nic więc dziwnego, że ogrom profili o charakterze zarobkowym przyprawia o ból głowy, a konkurencja utrudnia zaistnienie na rynku.

8. Programista

Już po podstawowym kursie JAVAScript programiści są w stanie działać na swoim własnym poletku, pracując w domowym zaciszu. Szacuje się, że branża informatyczna jest jedną z najcenniejszych i najbardziej przyszłościowych, a znajomość HTML staje się jedną z bardziej wartościowych cech na rynku pracy. Programista jest w stanie zarobić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie, pracując na stałych projektach.

9. Tłumacz

Znajomość języka obcego (a najlepiej – kilku języków) oraz lekkość pisania i umiejętność pracy pod presją czasu to idealne warunki do pracy tłumacza. Rejestrując własną działalność możemy podejmować współpracę zarówno z agencjami marketingowymi, jak i kontrahentami zagranicznymi. Wiele tłumaczy łączy swoje umiejętności z rolą native – speakera, który prowadzi szkolenia lub zajęcia dla pracowników bądź uczniów.

10. Streamer

Bez wątpienia najnowszy zawód z powyższej dziesiątki, polegający na transmitowaniu na żywo… danej czynności. Najczęściej jest to stream z gier komputerowych, podczas których widzowie mogą oglądać wideo, budując tym samym relacje z daną grupą społeczną o tych samych zainteresowaniach. Zarobki wynikają głównie z dotacji, subskrypcji i reklam, które puszczane są podczas transmisji. Popularność owocuje również atrakcyjnymi współpracami i większymi zarobkami.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!