Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.
Wyszukaj kredyt
Ranking kredytów
Spis treści
Karta lojalnościowa rabatowa, zniżkowa kredytowa… portfel pęka w szwach, a kart z biegiem czasu przybywa. Od niedawna, coraz bardziej popularne są tzw. karty wirtualne, oferowane przez banki. Jest to świetna alternatywa do kupienia komuś prezentu, sprezentowania swojej pierwszej karty nastolatkowi, albo do usprawnienia dokonywanych zakupów w systemie online. Jak zawsze jednak, w przypadku nowych rozwiązań, powstają ważne pytania. Czy są one bezpieczne? Czym różnią się od tych tradycyjnych, namacalnych? Jakie banki je proponują i czy warto się nimi zainteresować?
Rodzaj karty kredytowej, której forma przestaje być materialna i namacalna. Wirtualna karta została stworzona z myślą o dokonywaniu zakupów w systemie online, najczęściej w sklepach internetowych lub usługach opłacanych droga elektroniczną. Jej forma najczęściej przypomina znane już karty przedpłacone (prepaid). Karta tego typu to swoisty, indywidualny kod/numer, przydzielony do każdej jednostki, zmniejszający w ten sposób ryzyko dostępu osobom trzecim. Na każdą kartę jesteśmy w stanie wpłacić określoną kwotę pieniędzy (tzw. doładowanie), po czym płacić ją w sposób bezpieczny, za wszelkie usługi dokonywane czy kupione w ulubionych sklepach internetowych. Jest więc to pewnego rodzaju łącznik, pomiędzy dotychczasową, tradycyjną kartą kredytową, a nowoczesnymi technologiami, usprawniającymi dokonywanie zakupów przez internet.
Posiadane karty wirtualnej niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów, które wychodzą na prowadzenie, w przypadku porównywania jej do tradycyjnej wersji. Warto się im przyjrzeć i przeanalizować, zwłaszcza gdy do tej pory zachowaliśmy sceptyczne podejście.
Znając już cechy i postawy karty wirtualnej, przeanalizujmy dla przykładu dwa banki oferujące taki sposób prowadzenia swoich finansów. To oczywiście nie jedyne placówki, oferujące ten popularny sposób rozliczania online.