Czym są pożyczki społecznościowe?

investment-3247252_1280

Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter… obecnie portale społecznościowe wiodą prym i cieszą się niesłabnącą popularnością. W głównej mierze służą wymianie informacji, stanowią za bazę zdjęć, są platformą do komunikacji i poznawania lub kreowania opinii publicznej. Od jakiegoś czasu spełniają też rolę platformy, umożliwiającej zaciąganie pożyczek i zobowiązań finansowych. Na jakiej zasadzie to działa? Czym są pożyczki społecznościowe i jak wybrać tą optymalną, dostosowaną do naszych potrzeb?

Czym jest pożyczka społecznościowa?

Zastępcza, równie popularna nazwa to pożyczka społeczna, wykazująca się specjalnym rodzajem transakcji, która zawierana jest pomiędzy osobami fizycznymi, a serwisami internetowymi. Rola pośrednika pomiędzy dwoma stronami dostaje nijako zatarta, ułatwiając i usprawniając tym samym proces przyznawania i wnioskowania o pożyczkę. Oznacza to, iż każdy użytkownik profilu na social mediach może wnioskować o pożyczkę oraz jej udzielać. Co ważne, portal nie pełni roli poręczyciela i nie pobiera opłat z tytułu takiej transakcji. Rola portalu sprowadzana jest do weryfikacji użytkowników i do udzielania platformy do finalizowania takich operacji.

Jak przebiega taka operacja? Co wymaga się od naszego profilu i co należy zrobić, aby otrzymać pozytywną decyzję na wniosek? Osoba, która zakłada konto na social mediach, musi dostosować rodzaj strony do wymagań zaciągniętego zobowiązania. Administracja serwisu sprawdza poprawność naszych danych, weryfikując między innymi przeszłość kredytową, nazywając ją jako wiarygodna lub niewiarygodna. Jeśli terminowo spłacaliśmy zobowiązania i nie posiadamy niespłaconych długów, nasz profil zostanie oceniony pozytywnie. Następnie, podmiot poszukujący pożyczki, wystawia swoje ogłoszenie, sygnalizując chęć zaciągnięcia pożyczki. Nierzadko wymaga się przedstawienia celu oraz formy spłacenia danego zobowiązania. Pozostali, zarejestrowani użytkownicy na portalu, mogą wykazać się chęcią wsparcia finansowego, udzielając nam pożyczki na ustalonych wcześniej zasadach. Zanim tego dokonają, ocenią nas pod kątem wiarygodności.

Udzielane pożyczki mają wiele wspólnych punktów z kredytami, udzielanymi przez bank. Po pierwsze = pożyczki udzielane są na konkretny czas i na konkretny procent odsetek. Oznacza to, że osoba dająca nam pożyczkę ma realną szansę zarobku. Warto tu zaznaczyć, że oprocentowanie jest wysoce elastyczne, co z kolei docenią strony wnioskujące, jak i odpowiadające na nasz wniosek. Nierzadko warunki te są dogodniejsze, niż warunki stawiane przez bank.

Zalety pożyczek społecznościowych

Podsumujmy zatem powyższe informacje i zastanówmy się, jakie zalety za sobą niosą.

  • wysoka dostępność, umożliwiająca szybkie i mało formalne zobowiązania
  • brak złożonej, żmudnej i trudnej formalności – poczynając od dokumentacji przez cały proces weryfikowania i wnioskowania
  • zasady zobowiązania ustalane są za pomocą kompromisu obydwu stron. W ten sposób ustalić można zarówno termin, jak i procent i zasady
  • jest to idealna miejsce dla pożyczkodawców, których celem jest pomnożenie swojego kapitału
  • alternatywa dla osób, które nie chcą zapożyczać się w klasyczny sposób

W przypadku wad, najczęściej wymienia się wątpliwe bezpieczeństwo oraz stosunkowo niewielkie kwoty, na które możemy liczyć w formie pożyczek. Duże kwoty nie są dawane chętnie i często, głównie z obawy o rzetelność i wiarygodność stron. W tym celu najlepiej jest sprawdzić pożyczki społecznościowe ranking, które obrazują nam ofertę najoptymalniejszą i najdogodniejszą dla naszych oczekiwań i możliwości.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!