Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.
Wyszukaj kredyt
Ranking kredytów
Spis treści
Decyzje związane z finansami zawsze okraszone są ryzykiem. Dlatego też tak często, zanim ostatecznie się zdecydujemy, poszukujemy odpowiedzi na pytania, analizujemy dotychczasowe dochody, bierzemy na tapet oferty z przeróżnych banków i firm pozabankowych. Gdy jednak decyzja wydaje się być zbyt skomplikowana, a nas przerasta samodzielność i odpowiedzialność z nią związana oczekujemy pomocy. Jedną z możliwości jest usługa oferowana przez doradcę finansowego. Kiedy jednak jego pomoc faktycznie będzie przydatna? W jakim zakresie opiera się jako doradztwo?
Najprościej ujmując – doradca finansowy to rodzaj pośrednika, który uczestniczy w procesie decyzyjnym, zawieranym między klientem a placówką (np. bankiem). Ze względu na różnorodność ofert i konkurencyjność w branży, usługi doradcy są niezwykle popularne i cieszą się dość dużym popytem. Doradca finansowy swoją pomoc opiera na indywidualnych warunkach materialnych klienta. Oznacza to, że przy procesie decyzyjnym uwzględnia nie tylko samą ofertę, ale pojmuje ją i analizuje pod kątem atrakcyjności dla jednej ze stron. Elementy, które bierze pod uwagę twój doradca to min: dochód, dodatkowe zarobki, koszta dodatkowe, liczba rat.
Jeśli pojawia się pomysł doradcy finansowego, najpewniej jest to idealny moment do tego, aby wykupić jego usługi. W końcu powodem najczęściej jest twoje zakłopotanie, niepewność co do decyzji i trudności, których podjęcie jest zbyt ryzykowne. Kiedy jeszcze warto wziąć pod uwagę taką formą pomocy?
Kluczem do sukcesu jest wybranie doradcy z doświadczeniem, wiedzą i realną chęcią pomocy. Tylko specjalista, który faktycznie nam pomoże, spełni swoje zadanie i może realnie przyczynić się do najlepszej, finansowej decyzji. W wyborze takiego specjalisty pomóc mogą: