Jak i gdzie inwestować pieniądze?

stock-1863880_1920

Bezpieczeństwo i zachowana płynność finansowa jest jednym z najważniejszych elementów, do których dążą zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy. Poczucie dobrostanu pozwala nam nie tylko spokojny sen, ale także na podróże, czy poszukiwanie sposobu na namnożenie dotychczasowych środków finansowych. To właśnie tymi ostatnimi zajmiemy się nieco szerzej w poniższym materiale.

Posiadasz firmę, która przynosi nadwyżkę finansową i szczyci się sukcesem? Zebrałeś oszczędności, które chciałbyś namnożyć w najbliższym czasie? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje cię temat inwestycji!

W co inwestować?

Obecnie sposobów na powiększenie swojego kapitału jest wiele. Chcąc przyjrzeć się tym najpopularniejszym przedstawiamy kilka interesujących rozwiązań.

1) Rachunek oszczędnościowy

Najłatwiejsza i najbardziej popularna forma inwestowania, oparta na prostej procedurze. Większość rachunków założyć możemy za pośrednictwem formularzu czy kont online. Aby skorzystać z rachunku oszczędnościowego właściciel konta wykonuje przelew – zarówno jednorazowy, jak i ustawiając go w formie zlecenia stałego. Dzięki takiemu rozwiązaniu pieniądze przesyłane są raz, w całej kwocie, lub cyklicznie, jako procent comiesięcznej pensji. Rachunek oszczędnościowy umożliwia pobieranie kapitału, jeśli zdarzy się nieplanowany wcześniej wydatek. Minusem takiego rozwiązania jest niewielkie oprocentowanie, które w kontekście dużego namnażania gotówki może nie być wystarczające. Nie mniej jednak, ta opcja spodoba się wszystkim tym, którzy traktują to jako pierwszy krok do inwestycji, nie spodziewają się ogromnych zysków i dopiero próbują swoich sił w takiej formie oszczędzania.

Warto dodać, że dużo większe oprocentowanie posiadają lokaty bankowe. Po ich wyborze decydujemy kiedy chcemy zainwestować pieniądze (najczęściej na dłuższy okres), zakładając że w tym czasie nie będą nam one potrzebne. Im krótsza lokata tym zysk jest mniejszy, a im dłuższa – większy.

2. Fundusze inwestycyjne

Drugie rozwiązanie zarezerwowane jest dla osób, które mają nieco większe doświadczenie i wiedzę, w zakresie inwestycji. Na pytanie “w co inwestować pieniądze”, to właśnie fundusze pojawiają się jako jedna z pierwszych propozycji. Dlaczego?
Głównie dlatego, że zyski z tej formy są dużo większe niż z powyższych rozwiązań. Specjaliści ds. funduszy zbierają kapitał od inwestorów, namnażając go i inwestując w kolejne elementy. Zyski dzielone są między strony.

3. Obligacje

Inwestowanie w obligacje to inaczej inwestowanie w papiery wartościowe, które emitowane są we wskazane podmioty. Wystawcy papierów zobligowani są do ich wykupu we wskazanym czasie i w określonych wcześniej warunkach.
Taka forma inwestowania wymaga już sporej wiedzy dotyczącej ryzyka i kolejnych kroków. W tym celu najczęściej doradza się korzystanie z usług doradców lub pomocy zewnętrznej, aby lepiej zrozumieć czym jest opisywany tzw. charakter wierzycielski.

4.Nieruchomości

Mówi się, że ludzie zawsze będą chorować, umierać i… kupować mieszkania. Dlatego też, dysponując większym kapitałem, zaleca się inwestycję w nieruchomości. Główną zaletą jest oczywiście stały, długoterminowy dochód, który z roku na rok jest większy. Obecnie rynek handlu i wynajmu mieszkań stoi na tyle mocno i jest na tyle owocny, że specjaliści jasno wskazują nieruchomości za jeden z najlepszych punktów inwestowania. Minusem bez wątpienia jest konieczność posiadania ogromnego wkładu własnego, bowiem w dużych miastach ceny mieszkań gwałtownie rosną, wynosząc nawet powyżej 6 tysięcy za metr kwadratowy.

5. Waluta

Inwestycja w walutę jest jedną z bezpieczniejszych i pewniejszych. O ile kursy walut się zmieniają, o tyle nadal pozostajemy w temacie pieniędzy, które w przypadku nagłego krachu lub niedostatku – możemy ponownie zamienić i sprzedać. Jest to forma zarezerwowana z pewnością dla cierpliwych inwestorów, którzy są w stanie poczekać na dane sytuacje ekonomiczne, kupując sporą sumę po atrakcyjnej kwocie, przynoszącej znaczący zysk.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!