Jak otrzymać historię rachunku bankowego?

computer-1867741_1280

Konto bankowe z dostępem do płatności online jest dużym ułatwieniem w kontrolowaniu, spłacaniu i nadzorowaniu swoich zobowiązań. Jeśli mamy problem z oszczędzaniem, chcemy analizować swoje miesięczne wydatki oraz wyciągać wnioski, które pomogą nam stworzyć plan wydatków i innych zobowiązań, nieoceniona może okazać się historia rachunku bankowego. Każdy bank z dostępem do bankowości elektronicznej posiada możliwość wglądu w co miesięczną historię. Jak z tej możliwości skorzystać? Jak otrzymać historię rachunku?

Historia rachunku bankowego

Niemalże każdy bank posiada możliwość analizowania i przeglądania wszystkich płatności wychodzących i przychodzących w miesiącu. Dostęp do tej możliwości znajdziemy po zalogowaniu do swojego banku. W tym celu należy wpisać ciąg cyfr, będący loginem oraz hasło, ustalone podczas zakładania konta. Po zalogowaniu mamy dostęp do naszego konta, a każdy wykonany lub otrzymany przelew obserwujemy w tzw. “historii. Taka opcja umożliwia nam pobieranie potwierdzeń w wersji pdf, sprawdzanie przelewów wykonanych i zaksięgowanych, a także dokonywaniu płatności ponownych.

Przykłady

Każdy bank posiada wewnętrzny system, umożliwiający pobieranie i przeglądanie historii rachunku. W celu zobrazowania tych możliwości posłużmy się przykładami, opartymi na najpopularniejszych bankach w Polsce:

  • Santander Bank Polska – zaloguj się do bankowości internetowej. Obserwując swój rachunek, odszukaj opcję “więcej”. Następnie przejdź do opcji nazywanej “eWyciągiem” i wybierz format, który chcesz otrzymać. W wyborze miesiąca zaznacz czas, który chcesz otrzymać. Zatwierdź ustawienia (np. miesiąc sierpień, w wersji PDF) dzięki przyciskowi “Pobierz: Czynność tą powtarzać możesz wielokrotnie. Po pobraniu wyloguj się.
  • ING Bank Śląski – wejdź na stronę banku i zaloguj się za pomocą loginu i hasła. Po zalogowaniu kliknij numer swojego głównego rachunku, a następnie, z menu znajdującego się po prawej stronie wybierz opcję “Historia”. W kolejnym kroku wybierz czas, który cię interesuje – zarówno jeden miesiąc, jak i kilka miesięcy. Pobierz wyciąg w wersji PDF. Wyloguj się ze swojego konta.
  • PKO BP – zaloguj się do konta bankowego, za pomocą formularza na stronie banku. Po zalogowaniu wybierz zakładkę Rachunki, a następnie wybierz rachunek, będący tym głównym. Przejdź do widoku “Operacji na rachunku” i zaznacz zakres dat, który chcesz pobrać. Potwierdź przyciskiem “Szukaj”, a następnie “Pobierz”. Plik zostanie pobrany w wersji PDF.
  • mBank – przejdź na stronę logowania do bankowości mBanku. Zaloguj się na konto i wybierz zakładkę “Historia”. Po prawej stronie wybierz przycisk “Zmień widok”, a następnie zaznacza opcję jednego miesiąca/ kilku miesięcy, w celu analizy zapisanej historii. Na dole strony zaznacz format PDF i zatwierdź przyciskiem “Zatwierdź”. Zapisz plik na dysku i wyloguj się po pobraniu.
  • GetIn Bank – zaloguj się do bankowości online, a następnie wybierz po lewej stronie wybierz opcję “Historia”. W filtrze, znajdującym się w lewej kolumnie wybierz zakres “od- do” i zatwierdź wybór przyciskiem “Zastosuj”. Na dole strony znajduje się opcja “Drukowania historii”. Zapisz plik, a następnie wyloguj się.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!