Jak przelać pieniądze z telefonu na telefon?

smartphone-1894723_1920

Zdarzyło ci się, że pilnie potrzebowałeś doładować swoje konto na kartę, a brak internetu uniemożliwiał dokonywania przelewów za pośrednictwem bankowości elektronicznej? W takim wypadku operatorzy komórkowi coraz częściej wprowadzają możliwość przelewania pieniędzy z telefonu na telefon. W jaki sposób uaktywnić taką opcję? Jak z niej korzystać i czy nowa technologia jest aby na pewno bezpieczna?

Teleprzelewy – co to?

Operatorzy komórkowi odpowiadają coraz chętniej i częściej na potrzeby swoich klientów. Dlatego też wiele znanych firm, taki jak Play, Plus czy Orange, umożliwiła dokonywanie przelewów z telefonu na telefon. Powszechnie usługa ta oznakowana jest nazwą “teleprzelewu”, a nomenklatura ta na trwale umocniła się w usługach popularnych firm.
Teleprzelew umożliwia zasilenie telefonu na kartę np. naszego bliskiego, nie marnując tym samym obecnych i niewykorzystanych środków na swoim koncie.

Jak wygląda teleprzelew w popularnych firmach?

Aby lepiej zrozumieć jak działa usługa posłużmy się przykładem dwóch, popularnych sieci komórkowych w Polsce.
Plus umożliwia dokonywanie przelewów raz na 30 dni, a przelana kwota nie powoduje przedłużenia okresu ważności naszego konta. Co ważne- kwota maksymalna wynosi nie więcej niż 20 zł (z VAT) i z takiej możliwości wykluczona jest część innych usług. T-Mobile – kwota doładowania opiera się na kwotach analogicznych do standardowych doładowań – 5, 10, 2, 25, 30 lub 50 zł. Jedyny limit to limit dzienny, wynoszący 150 zł (lub 500 zł miesięcznie). Liczba możliwych doładowań w ciągu 30 dni wynosi 5.

Jak zlecić przelew na konto?

Przelewy dokonuje się poprzez wpisaną formułę na klawiaturze naszego telefonu. Najczęściej należy wysłać SMS z oznaczeniem konkretnego numeru oraz kwotą przelewu. Numer, na który należy wysłać SMS uzależniony jest od sieci komórkowej. Po otrzymaniu potwierdzenia złożonej dyspozycji należy potwierdzić dotychczasowe działania. Koszt takiej operacji wynosi przeważnie kilka groszy. Aby dokładnie poznać zasady oraz warunki teleprzelewu należy skontaktować się z wybraną siecią komórkową – np. za pomocą infolinii lub odwiedzają placówkę.

Mobilne przelewy – alternatywą dla tele-przelewów?

Oprócz powyższej możliwości dokonywać możemy przelewów mobilnych, które opierają się na bankowości elektronicznej. Obecnie dokonywać tego może każdy, którego bank jest członkiem systemu płatności mobilnych BLIK. Jednymi z nich jest więc: BZ WBK, ING Bank Śląski, Millenium, PKO Bank Polski. Aby dokonać takiego przelewu wystarczy nam – ponownie – sam numer telefonu. Tym razem jednak operacja realizowana jest w trybie on-line z wykorzystaniem systemu Express Elixir, którego operatorem jest tzw. KIR.

Co to jest BLIK i jak zarejestrować w nim swój numer?

Aby skorzystać z opcji przelewów mobilnych należy zarejestrować swój numer w systemie BLIK, a dokładniej – w bazie numerów PSP. Po wybraniu takiego numeru przechodzimy weryfikację, której celem jest poprawne przypisanie właściciela numeru telefonu do danego rachunku. Następnie system Express Elixir otrzymuje wiadomość o zleconej płatności z numerem rachunku i wykonuje powierzone zadanie. Opcja ta umożliwia dostarczenie pieniędzy na konto w przeciągu kilku sekund – niezależnie od dnia i pory zlecenia.

Jak wypłacić pieniądze z paypal?

Obecnie aplikacje mobilne umożliwiają przesył pieniędzy za pośrednictwem wcześniej założonego konta PayPal. To dzięki niej możemy realizować płatności z telefonu komórkowego w trzech, prostych krokach.

  1.  Pobierz i zainstaluj program
  2. Załóż swoje konto PayPal nadając mu unikatowe hasło
  3. Wykonuj dowolne przelewy, postępując zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie komórki.
    Co ważne – PayPal za takie transakcje nie pobiera dodatkowych opłat.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!