Jak sprawdzić Krajowy Rejestr Długów? Definicja i opinie

7DSktkqTURBXy9lZjAyYTA3ZDU2YTIzMjk2Zjk2M2VmMTYyNzJiYmMxZS5qcGVnlJUDAMyhzRCwzQljkwXNAyDNAcKVAwoNzQMMzQFokwXNAwzNAWg

Bycie dłużnikiem jest nie tylko społecznie, ale również ekonomicznie napiętnowane. Głównie przez ogromne obciążenie i niespełnione zobowiązania. Miejsce, które zbiera wszystkich tych, którzy nie wywiązują się z deklaracji i przyczyniają się do negatywnych skutków jest oznakowane skrótem KRD. Co to za miejsce? Czy możemy sprawdzić je w kontekście swojej osoby? Co wiąże się z obecną w tym miejscu i czy jest to coś faktycznie niechlubnego? Czym właściwie jest Krajowy Rejestr Długów?

Krajowy Rejestr Długów- czym on właściwie jest?

Krajowy Rejestr Długów (KRD) to specjalne Biuro Informacji, które gromadzi dane odnośnie wszystkich podmiotach gospodarczych, od jednoosobowych firm i od wielkich korporacji. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w kraju (głównie finansowego) oraz ochrona przedsiębiorstw czy gmin przez wspólnikami i kontrahentami, którzy cechują się nieuczciwością, nieterminowością i niesolidnością działania. Założeniem KRD jest stworzyć listę wszystkich tych osób, które mają problem z płaceniem na czas i wywiązywaniem się z obowiązków finansowych, nakładanych odgórnie.

Krajowy Rejestr Długów jak sprawdzić siebie?

Oczywiście istnieje możliwość sprawdzenia swojej obecności w KRD. Poniżej przedstawiamy cały ten proces, rozpisany dokładnie krok po kroku:

 1. na początku należy przejść na stronę http://krd.pl
 2. wybieramy opcję “Panel klienta”, a następnie czerwony przycisk “Załóż konto”
 3. podajemy dane osobowe
 4. potwierdzamy podanego e-maila oraz numer telefonu
 5. logujemy się do KRD – Klikamy przycisk “Panel klienta”, a następnie wybieramy opcję “Dla konsumentów”. Podajemy numer pesel oraz hasło
 6. pełna weryfikacja tożsamości – należy wykonać przelew na 1 zł, lub przesyłając zdjęcia z obu stron swojego dowodu osobistego.
 7. czas weryfikacji to około 24-godziny
 8. Po potwierdzeniu – klikamy przycisk “Sprawdź mój pesel”. Raport jest gotowy do wygenerowania, możemy go zobaczyć w zakładce przygotowanej pod pobieranie raportów.

Krajowy rejestr długów lista dłużników – dlaczego warto?

Przyjęło się iż warto sprawdzać swoją pozycję w Krajowym Rejestrze Dłużników, co najmniej raz na 6 miesięcy. Powyższe narzędzie jest najbezpieczniejsze i najlepiej sprawdzone, dlatego zalecamy korzystanie z niego w sposób bezpośredni. Nadzorowanie i kontrolowanie swojej pozycji daje obraz pozytywnych jak i negatywnych informacji na swój temat. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko pominięcia lub zapomnienia o zbliżającym się terminie zapłaty. Zyskujemy więc bezpieczeństwo, zapobieganie i informowanie o ważnych kwestiach. Krótko mówiąc – nic nas nie zaskoczy. W pakietach dostępnych na stronie istnieją też płatne abonamenty. Obejmuje on swoistą subskrypcją, która informuje nas o każdym nowym, wpłyniętym zapisie do rejestru. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco informowani o zmianach na naszym profilu, a także przeciwdziałamy próbom kradzieży tożsamości oraz wyłudzeniom kredytów na nasze dane osobowe. Pakiet płatny pozwala też samodzielnie ocenić szanse na otrzymanie kredytu zarówno w banku jak i w firmie pozabankowej.

Kiedy stajemy się dłużnikiem?

Aby otrzymać niechlubne miano dłużnika musimy spełnić jedno (albo trzy wszystkie), poniższe wymogi.

 • w momencie przekroczenia kwoty 200 zł i zaległości wynoszącej ponad 60 dni
 • w przypadku zobowiązań, powstałych w związku ze stosunkiem prawnych – np. kredytem konsumenckim, energią elektryczną, odprowadzaniem ścieków lub wywozem nieczystości
 • po upływie co najmniej jednego miesiąca, od doręczenia (lub wysłania) upomnienia i przypomnienia o płatności, za pomocą listu poleconego. List też zawiera ostrzeżenie o zbliżającym się wpisie do KRD, wraz z danymi osobowymi

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!