Jaki jest najtańszy internet mobilny? Porównywanie ofert

imac-606765_1920

W dobie XXI wieku rozwój technologii przyczynił się do nowych usług i nowoczesnych rozwiązań. Smartfony i urządzenia przenośne zapoczątkowały sagę internetu mobilnego, który z kolei pociągnął za sobą pozostałe zmiany i trendy związane z optymalizacją stron, marketingiem, rozwiązaniami technologicznymi etc.

Jaki internet mobilny wybrać? Czym się kierować przeglądając dostępne oferty na rynku?

Co to jest internet mobilny?

Mobilny internet umożliwia dostęp do serwisów www z poziomu tzw. urządzeń przenośnych – przyjmujący najczęściej formę telefonów komórkowych i tabletów. Połączenie elastyczności internetu z dostępnością telefonów stało się podwaliną do rosnącej popularności opisywanego rozwiązania.

Badania przeprowadzone w ostatnich latach informują, że najczęściej z internetu mobilnego korzysta grupa odbiorcza w wieku 25-40 lat. Ogólna liczba uczestników w kraju szacowana jest na nawet 4 miliony. Przebadane osoby deklarują, że korzystają z internetu mobilnego głównie w celu sprawdzenia adresu, rozkładu jazdy, a także w celu rezerwacji i zakupienia biletu.

W ramach ciekawostki warto nadmienić, iż internet mobilny jest szczególnie popularny w Niemczech i we Włoszech, gdzie odsetek korzystających użytkowników wynosi prawie 40% społeczeństwa.

Mobilny internet – zalety

Wśród najczęściej wymienianych zalet opisywanego rozwiązania wymienia się:

  • konkurencyjne ceny i stosunkowo niskie koszty łącznie – głównie dlatego, że użytkownicy niezwykle często rozliczani są na podstawie faktycznie pobranych danych.
  • szybkość – obecnie prędkość internetu mobilnego nie różni się znacząco od szybkości na łączach szerokopasmowych.
  • nawigacja – większość firm tworzy responsywne strony, przystosowywane do urządzeń przenośnych. Komfort i łatwość nawigacji na tak stworzonych stronach ułatwia pracę i konieczne codzienne czynności (np. wysyłkę maila).
  • komfort – dzięki któremu możemy skorzystać z internetu w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie.
  • Internet mobilny bez limitu – który cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród regularnych i aktywnych użytkowników łącz mobile.

Jaki jest najtańszy internet mobilny? Porównywanie ofert.

Popularność tego rozwiązania wiąże się z koniecznością przefiltrowania szeregu, najpopularniejszych ofert od dostawców. Ich parametry i koszty różnią się między sobą, wpływając na atrakcyjność całej oferty. Przyjrzymy się najpopularniejszym z nich:

  • Orange internet mobilny – obecnie w ofercie znajdziemy kilka pakietów: podstawowy, optymalny, darmowy 4G. Pierwszy oferuje 10 GB w cenie 10 zł, drugi 50 GB w cenie 39,99 i ostatni – 250 GB (w tym 100GB poza domem) w cenie 59,99 zł. Warto nadmienić, że najdroższa opcja udostępnia darmowy przesył danych w godzinach nocny – tj. od północy do 8 rano.

Jeśli jesteś już klientem Orange możesz liczyć na rabaty – zwłaszcza w przypadku pakietu środkowego. Powyższe ceny dotyczą internet mobilny Orange w przypadku nowej umowy, podpisywanej na 24 miesiące.

  • Internet mobilny Play – oferta Play zakłada koszt rzędu 45 zł miesięcznie z limitem wynoszącym 50GB. W cenie wliczony jest dostęp na 6 miesięcy do Amazon Prime Video, gdzie mamy nieograniczony dostęp do udostępnionych filmów i seriali.

Warto podkreślić, że istnieje także tzw. internet mobilny na kartę. Jego wybór nie jest związany z żadną umową, konkretną współpracą i abonamentem. Alternatywę tą docenią miłośnicy podróży, którzy z dobrodziejstwa łącza korzystać chcą w wyjątkowych, specyficznych sytuacjach. Oprócz powyższych firm internet mobilny na kartę udostępniają też takie firmy, jak m.in: Plus i T- Mobile.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!