Jakie konto walutowe założyć?

euro-1974711_1920

Powszechnie przyjęło się, że konto walutowe najlepiej jest zakładać w banku, w którym mamy już podstawowy rachunek. Nosząc miano lojalnego klienta mamy rzekomo otrzymywać korzystniejszą ofertę, a znajomość banku zapewnia nam większe bezpieczeństwo transakcji. Jak się okazuje – wiele banków, taki jak np. PKO Bank Polski czy ING Bank Śląski pozwala połączyć kilka kont z jedną kartą.

Czy faktycznie tego typu rozwiązanie jest najkorzystniejsze? Czy istnieje darmowe konto walutowe i jak oferty banku mają się do ofert placówek niebankowych?

Co to jest konto walutowe?

Konto walutowe, najprościej mówiąc, to specyficzny typ rachunku bankowego, który pozwala przechowywać środki w określonej i wybranej przez siebie walucie. Najpopularniejszymi kontami są te, które pozwalają na przetrzymywanie walut takich jak np. euro, dolar amerykański czy funt brytyjski. Obecnie większość banków w Polsce udostępnia ten typ kont w swoich ofertach, prześcigając się w ich atrakcyjności i przebijając propozycje konkurencji.

Najlepsze konto walutowe – czyli jakie?

Konta walutowe spełnić muszą kilka warunków. Aby znaleźć się na poniższej liście tych “najlepszych” uwzględnione zostały takie elementy jak np.

  • fakt, czy konto jest darmowe
  • fakt, czy konto umożliwia korzystanie z karty walutowej
  • możliwość zasilania środkami na podstawie innego, dotychczasowego konta bankowego
  • inne, dogodne warunki dla klientów stałych i nowych

Wybierając więc swoje docelowe konto walutowe warto najpierw wziąć pod uwagę ofertę z banku, w którym już przechowujesz swoje pieniądze. Taka forma jest zdecydowanie najprostsza, najszybsza i jednocześnie – najbezpieczniejsza.

Konto walutowe ranking

Poniżej przedstawiamy nasz ranking kont walutowych, który uwzględnia trzy najlepsze oferty na rynku.

1. Konto walutowe PKO Bank Polski

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje konto walutowe, pozwalające na jego założenie w nawet siedmiu walutach – począwszy od euro, a skończywszy na koronach duńskich. Prowadzenie karty kosztuje 6,99 zł miesięcznie, a zasilając konto korzystać można z pomocy kantorów internetowych. PKO przedstawia atrakcyjną ofertę dla klientów stałych, którzy mogą połączyć konto walutowe z kontem podstawowym. Ponadto, dostępna karta płatnicza, pod którą podpiąć można konto w danej walucie, rozpoznaje ją w trakcie dokonywanej transakcji, pobierając środki z odpowiedniego rachunku. Tak “inteligentne” rozwiązanie nie pobiera opłat za wymianę walut, co pozwala na spore oszczędności.

2. Konto walutowe mBank

Drugie miejsce zajmują rachunki prowadzone w ramach konta walutowego mBank, które umożliwiają wypłatę w euro, dolarach, funtach i franku szwajcarskim. Co ważne, tylko w przypadku pierwszych trzech możemy założyć tzw. kartę walutową. Prowadząc kilka kont walutowych otrzymujemy również kilka kart, powiązanych z każdym z kont. MBank uniemożliwia założenie tzw. plastiku wielowalutowego. Ponadto, konto założyć można przez internet, wykorzystując kantor internetowy lub aplikację mobilną. Opłata powiązana jest wyłącznie z kartą i wynosi 30 zł rocznie.

3. Konto walutowe ING

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje konto walutowe ING, które umożliwia założenie i posługiwanie się wyrobioną kartą walutową. W ofercie znajdziemy rachunek w euro, dolarach i funtach. Podobnie jak w przypadku konta PKO, karta automatycznie odczytuje pobrane środki z różnych kont, księgując je w odpowiedni sposób. W tym przypadku również konto walutowe założyć można z poziomu bankowości online, mając na względzie, że jest to opcja w zupełności darmowa.

Warto w tym miejscu nadmienić iż konta walutowe założyć również można w placówkach pozabankowych. W grupie tej wyróżnia się m.in kantory internetowe i firmy fintech.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!