Jakie konto wybrać? – Ranking kont oszczędnościowych

person-holding-coin-1602726

Oszczędności są nie tylko niezwykle komfortowym zapleczem, umożliwiającym reagowanie na nagłe, nieplanowane wydatki czy dynamiczną sytuację ekonomiczną, ale również zapewniają bezpieczeństwo. Oprócz skarbonek, domowych sejfów i planów budżetowych niezwykle popularne jest tzw. konto oszczędnościowe.

Czym jest konto oszczędnościowe? Czym się kierować przy jego wyborze i jakie banki oferują najatrakcyjniejsze oferty? Przygotowaliśmy dla Was ranking rachunków oszczędnościowych, dzięki którym comiesięczne oszczędzanie będzie nie tylko przyjemne, ale również – opłacalne.

Konto oszczędnościowe – co to jest?

Konto oszczędnościowe przeznaczona jest dla osób fizycznych i jestem jednym z rodzajów rachunków bankowych. Jak sama nazwa wskazuje – jego zadaniem jest pomóc w gromadzeniu oszczędności, a istniejące oprocentowanie umożliwia namnażanie wpłaconej kwoty.

Banki tworzą oferty w taki sposób, aby zniechęcać klientów do traktowania kont oszczędnościowych na równi z rachunkami rozliczeniowymi. W tym celu, przygotowywana przez nich oferta nastawiona jest na jak najdłuższe lokowanie pieniędzy na wskazanym koncie. Ponadto, ich główną cechą jest zmienne oprocentowanie, które uzależnione jest od stop procentowych NBP.
Warto dodać, iż ostatnio stopy utrzymują się na rekordowo niskim poziomie, co nie jest dobrą wiadomością z punktu widzenia właścicieli kont.

Konto oszczędnościowe gdzie najlepiej je założyć?

Porównanie kont oszczędnościowych pozwala wybrać opcję najkorzystniejszą i najatrakcyjniejszą. To głównie z tą myślą tworzone są rankingi kont, które przedstawiamy również poniżej.

1) Elastyczne Konto Oszczędnościowe – GetInBank

Konto z oprocentowaniem wynoszącym od 2,7 do 3.5 procent (tzw. Bonus na start). To właśnie wysokie oprocentowanie jest jedną z głównych zalet tej propozycji. Warto jednak nadmienić, iż wyższe oprocentowanie dotyczy tylko kwot do 10 tysięcy złotych, a skorzystanie z konta jest równoznaczne z zaakceptowaniem informacji marketingowych. Co istotne i wszechstronnie stosowane – konto oszczędnościowe wymaga konta osobistego.

2) “Na start” – Credit Agricole

Konto z maksymalnym oprocentowaniem wynoszącym 3%, umożliwiające wpłatę nawet 30 tysięcy złotych. Tak jak w poprzednim przypadku – wymagane jest wcześniejsze założenia konta osobistego. Warto nadmienić iż najlepsza i najatrakcyjniejsza oferta dostępna jest dla klientów nowych (a więc tych, którzy nie mają wcześniej założonego konta bankowego).

3) Konto oszczędnościowe “Korzyść” – Alior Bank

Konto z maksymalnym oprocentowaniem, wynoszącym 3% i limitem zakresu kwot do 20 tysięcy złotych. Niewątpliwą zaletą jest długi okres obowiązywania wyższego oprocentowania. Tak jak w poprzednich przypadkach – konieczne jest założenie konta osobistego.

4) Konto Profit – Millennium Bank

Oprocentowanie wynoszące 2.6% przez ponad 90 dni obowiązywania. Zakres kwot jest niezwykle szeroki i wynieść może nawet 100 tysięcy złotych. Cyklicznie odnawialna oferta jest niewątpliwą zaletą tej propozycji, pomimo tego, że skierowana jest tylko dla nowych klientów. Tak jak w poprzednich propozycjach wymagane jest założenia konta osobistego.

Konto oszczędnościowe porównanie ma pomóc w wyborze konta najbezpieczniejszego i najatrakcyjniejszego pod względem oprocentowania. Oprócz powyższych niezwykle atrakcyjne jest m.in otwarte konto oszczędnościowe od ING, konto oszczędnościowe od Bank Pekao i Nest Oszczędności od Nest Bank.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!