Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.
Wyszukaj kredyt
Ranking kredytów
Spis treści
Nagły wypadek, niespodziewana kontuzja, potrzeba hospitalizacji i natychmiastowej operacji – wszystkie te sytuacje są niezwykle stresujące i bardzo obciążające. Nie tylko dla naszej psychiki i zdrowia, ale także – dla naszego portfela. Z myślą o tych niespodziewanych sytuacjach powstała tzw. karta apteczna, która ma za zadanie ułatwić zmaganie się z trudnościami, związanymi z koniecznym leczeniem. Jej geneza oraz koncepcja ma pomóc pacjentom, którzy nie są przygotowani na nagły, kosztowny wydatek i uszczuplenie ich portfela. Karta pełni rolę ubezpieczenia, co może być wyjątkowo atrakcyjne dla obecnych lub ewentualnych klientów PZU.
Jak dokładnie wygląda karta apteczna? W jaki sposób można ją założyć i jakie zalety za sobą niesie? Poznaj kartę apteczna pzu wykaz aptek oraz wszelkie, pozostałe możliwości, z których możesz skorzystać przed 70. rokiem życia.
Najprościej ujmując – karta apteczna PZU ma zagwarantować pieniądze na zakup odpowiednich lekarstw. Jej wydawanie związane jest z koniecznością dobrania odpowiednich medykamentów, np. po operacji lub po pobycie w szpitalu. Można więc uznać, że jest to dedykowana forma benefitu, która wspomaga właściciela w leczeniu, dostarczając gotówki, którą można wydać w aptece (wyłącznie na niezbędne lekarstwa, po niespodziewanej operacji czy hospitalizacji).
Taką formę ubezpieczenia możesz zawrzeć, jeśli:
Co ważne kartę założyć możesz w dniu zawierania umowy z ubezpieczycielem, jaki w dowolnym momencie trwania tego ubezpieczenia.
Docelowo karta ma wspomóc Twoje możliwości finansowe, umożliwiając kompleksowe leczenie i zakup niezbędnych lekarstw, które wynikają z niespodziewanego pogorszenia stanu zdrowia (jak również na odbycie koniecznej operacji).
Ubezpieczenie zakłada, że z karty korzystać możesz w ściśle określonych sytuacjach. Spełnienie wymogów umożliwia Ci odbiór dowolnych produktów w każdej aptece w Polsce. Warto pamiętać, że do każdej karty przypisany jest limit, którego wysokość znajduje się w liście, który otrzymasz wraz z nadesłaną kartą. Sytuacje, które upoważniają Cię do skorzystania z karty, to:
Aby aktywować kartę apteczną, musisz niezwłocznie po jej otrzymaniu (przeważnie drogą listowną), zadzwonić na infolinię grupy PZU. Aktywacja odbywa się na podstawie danych osobowych oraz numeru identyfikacyjnego, który otrzymasz wraz z listem. Karta zostanie aktywowana najpóźniej w następnym dniu roboczym – to również w tym czasie możesz z niej swobodnie korzystać. Uwaga – bez aktywacji karta nie będziesz działać, dlatego nie zapomnij zadzwonić na numer wskazany w liście.
Korzystanie z karty aptecznej przypomina korzystanie z klasycznej karty bankomatowej lub kredytowej. Co ważne – może przyjąć formę gotówkową lub bezgotówkową.
Docelowo, dzięki karcie aptecznej, masz prawo do odbioru produktów o wartości 100-procentowej sumy ubezpieczenia. Z karty skorzystasz w każdej aptece w Polsce, co jest stosunkowo nową i ważną zmianą.
Limit, który masz na koncie, zależy od kwoty ubezpieczenia, czyli tzw. sumy ubezpieczenia, oraz od przyczyny pobytu w szpitalu i klasyfikacji. Dokładną klasyfikację operacji chirurgicznych znajdziesz na stronie PZU. Limity prezentują się w sposób następujący:
Aby sprawdzić limit na karcie lekowej należy zalogować się na swoje konto, które dostępne jest również na stronie PZU.
Bibliografia:
[1] Powszechny Zakład Ubezpieczeń, 2022