Najczęstsze błędy psychologiczne występujące wśród typerów

pexels-andrew-neel-3132388

Zdecydowana większość osób, które zdecydowały się zainwestować w zakłady bukmacherskie, traci włożone w to pieniądze. Dlaczego? Bo stale powtarzają oni te same błędy. Czego unikać w zakładach bukmacherskich, aby przestać tracić pieniądze i wreszcie zacząć wygrywać?

Zakłady bukmacherskie a psychologiczny efekt potwierdzenia

Co wspólnego mają zakłady bukmacherskie z psychologią? Na pierwszy rzut oka niewiele. Jeszcze mniej wspólnego będą na pozór mieć ze stosowanym w tej dziedzinie nauki terminem efektu potwierdzenia. Tymczasem eksperci, którzy potrafią wygrywać znaczne kwoty na obstawianiu meczów czy wyścigów konnych radzą, żeby każdy początkujący gracz zainteresował się tym terminem.

Czym takim jest efekt potwierdzenia i jaki ma związek z zakładami bukmacherskimi? Otóż, powyższy termin oznacza nic innego jak usilne szukanie potwierdzenia swoich racji, nawet jeśli są one zupełnie sprzeczne z rzeczywistością. Najczęstszym błędem, który popełniają gracze na zakładach bukmacherskich, jest podejmowanie decyzji bez wcześniejszego wyszukania rzetelnych informacji na temat wygranych meczów. Zamiast realnej oceny sytuacji, taki gracz będzie szukał potwierdzenia na to, że podjął słuszną decyzję. Cóż, jak się okazuje, kluczem do wygrania w zakładach bukmacherskim jest nie tylko wiedza i umiejętności, ale także pokora.

Błędy poznawcze w zakładach bukmacherskich

Z pewnością każdy typer, którego interesują zakłady bukmacherskie online słyszał, o tak zwanych błędach poznawczych, których popełnianie wiąże się, niestety, z utratą znacznych kwot. Niektórzy eksperci są zadania, że błędy poznawcze, prędzej czy później, pojawią się u każdego, nawet najbardziej zaawansowanego typera. Czym takim są błędy poznawcze i czy można uniknąć ich popełniania?

Błędy poznawcze w zakładach bukmacherskich polegają na zaburzeniu perspektywy i sposobu postrzegania rzeczywistości. Psychologowie twierdzą, że to specyficzne środowisko bukmacherskie sprawia, że popełnianie tego typu błędów poznawczych jest domeną, każdego typera. Jak to wygląda w praktyce? Jednym z najczęściej występujących zjawisk psychologicznych występujących w środowisku bukmacherskim, jest efekt pewności wstecznej, który w pewnym sensie wiąże się ze wspomnianym wcześniej efektem potwierdzenia. 

Aby lepiej zrozumieć, jak działa efekt pewności wstecznej, musimy wyobrazić sobie typera, który usilnie upiera się przy tym, że trafne obstawienie meczu piłkarskiego, który miał miejsce w przeszłości, było dla niego banalnie proste. Z tego względu w takiej osobie rośnie przekonanie o tym, że skoro tak precyzyjnie obstawił wyniki w ostatnim razem, podczas kolejnego meczu na pewno będzie podobnie. Jest to zjawisko o tyle niebezpieczne, że może skutkować utratą naprawdę sporych kwot, frustracją typera, która często może przybrać formę agresji, a nawet wpadnięcie w nałóg. 

Czy w takim razie eliminacja lub przynajmniej ograniczenie ryzyka wystąpienia błędów poznawczych w środowisku bukmacherskim jest możliwe? Eksperci twierdzą, że raczej nie, bowiem zawsze pojawić się mogą czynniki, które będą wpływać na popełnianie takich błędów. A zatem, aby być naprawdę dobrym typerem i wygrywać pokaźne kwoty, trzeba analitycznie przyglądać się samemu sobie i w porę „wyłapywać” pewne błędne schematy.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!