Udostępnij

Play czy Orange – którą ofertę wybrać dla swojej firmy?

blogger-336371_1920

Niemalże każda firma w Polsce stoi przed wyborem dostawcy internetu czy telefonii komórkowej. Wybór ten często determinuje jakość oferowanych usług, dalsze możliwości przedsiębiorstwa i szeroko pojmowany komfort pracowników. Nic więc dziwnego, że podpisanie umowy z proponowanymi pakietami jest wyjątkowo istotne, a mnogość możliwości potrafi przysporzyć nie lada problemów.

Obecnie na rynku mamy kilku liderów – Play, Orange i Plus dla firm – którzy dedykują swoją ofertę zarówno małym, jak i większym przedsiębiorcom. Przyjrzymy się tym ofertom i porównajmy je ze sobą.

Play dla firm

Play oferta dla firm znana jest na rynku nie tylko ze względu na swoją atrakcyjność, ale także ogrom oferowanego pakietu. W ramach oferty Play360 otrzymujemy między innymi:

 • naprawę wyświetlacza i telefonu w przypadku uszkodzenia,
 • ochronę internetu w telefonie,
 • wbudowana nawigacja, pozwalająca unikać korków,

Różnica między Play360 a Play360MAX sprowadza się do większego rocznego limitu kosztu napraw (1000 zl vs 2400 zł), a także możliwości naprawy części. Zarówno pierwszy jak i drugi pakiet umożliwia zdobycie telefonu zastępczego na czas naprawy.

Oprócz tego w ofercie dla firm znajdziemy interesujące pakiety internetu za granicami UE, nielimitowany internet LTE, pakiety internetowe dla ofert abonamentowych. W pakietach znajdziesz również pakiet 30GB dla nowych i przedłużających umowę klientów.

W ofercie Play znajdziemy również pakiety z internetem: z routerem, z laptopem lub bez routera i laptopa. Podpisując umowę na przynajmniej 24 miesiące możemy wybrać:

 • internet z urządzeniem 70GB,
 • Internet z urządzeniem 100GB,
 • internet z urządzeniem 200GB,
 • internet z urządzeniem 5G XL 500GB.

Play proponuje również zestawy z modemem zewnętrznym i routerem Wifi. Router doskonale sprawdza się w przypadku firm ulokowanych na wsi lub na terenach ze słabym zasięgiem. Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych. Możliwe jest uzyskanie rabatu w wysokości 5 zł za wybór e-faktury i terminowe płatności oraz rabat 5 zł za zgody marketingowe i na profilowanie.

Orange dla firm

Orange proponuje przedsiębiorcom kilka usług, w tym pakiety, które łączą kilka usług w jedna, oferując atrakcyjniejszą cenę. Tak oto zdecydować się możemy na:

 • abonament komórkowy
 • pakiet internetowy orange abonament
 • pakiet Love – czyli internet do biura oraz telefon komórkowy,
 • telefon bez abonamentu.

W przypadku abonamentu komórkowego możemy wybrać umowę bezterminową, 24 miesięczną, 36 miesięczną. Cena uzależniona jest od różnych, dodatkowych opcji. Dwa, ostatnie pakiety pod kątem cenowym proponują także usługę #hello5G. Do wybranego abonamentu usługodawca proponuje dodatkowe możliwości, które można zmieniać co miesiąc. Wśród nich znajdziemy: serwis telefonu, w podróży, połączenia na Ukrainę.

W przypadku internetu do wyboru mamy: internet stacjonarny, mobilny lub LTE. Ostatni pakiet umożliwia dostęp do nawet 999GB w przestrzeni biurowej (i do 60Gb poza biurem). Umowę, podobnie jak w przypadku abonamentu podpisać można bezterminowo, na 24 miesiące i na 36 miesięcy.

Pakiet Love to połączenie dwóch kart SIM oraz internetu mobilnego lub stacjonarnego. W ofercie mamy do wyboru opcję: S, M, L oraz XL. Ostatecznie uzyskujemy dostęp do 7 różnych usług, które można dowolnie zmieniać w trakcie trwania umowy. Przykładowo pakiet S posiada 30GB danych i brak dodatkowej karty SIM. Pakiet XL oferuje 160GB i drugą kartę SIM.

Ostatnia możliwość – telefon bez abonamentu – przyjmuje formę sklepu, w którym to możemy zakupić interesujący nas model, bez podpisywania umowy abonamentowej.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!