Porównywarka lotów – gdzie i jak szukać tanich lotów?

airport-2373727_1920

Wybierając się na wczasy często liczymy każdy grosz, planując skrupulatnie swój budżet i odłożone oszczędności. Bez względu na to czy jedziemy na daleką wyprawę, czy odwiedzamy naszych bliskich sąsiadów, chcemy kupić bilety w jak najatrakcyjniejszych cenach.

Co możemy zrobić, by nasze wczasy mniej nadwyrężyły nasz domowy budżet? Jak pomóc w tym mogą porównywarki lotów?

Co to jest porównywarka lotów?

Żeby najlepiej wytłumaczyć intencje powstawania porównywarki lotów posłużmy się przykładem. Wyobraź sobie sytuację w której planujesz krótkie wakacje za granicą. W tym celu chcesz znaleźć najlepszą i najatrakcyjniejszą ofertę lotów w wybranym dla siebie terminie. Zamiast tworzyć osobne zapytania wśród najpopularniejszych przewoźników możesz złożyć jedynie jedno zapytanie w jednym miejscu, przeglądając tym samym wszystkie otrzymane wyniki.

Zadaniem porównywarki jest więc zestawić ze sobą wszystkie oferty i znaleźć tą, która będzie najatrakcyjniejsza cenowo.

Wśród największych zalet porównywarek wymienia się:

  • szybkość i dostępność działania – najtańsza wycieczkę możemy znaleźć wprost z naszej kanapy,
  • dostęp do baz największych firm, min. Wizz Air, LOT czy Norwegian.
  • szansa znalezienia naprawdę atrakcyjnej i niskiej ceny za bilety lotnicze,
  • łatwą obsługę (wymagającą najczęściej podania: miejsca wylotu, docelowego kierunku destynacji i daty, która jest dla nas najbardziej pożądana).

5 porad jak szukać tanich lotów

Oprócz porównywarki lotów warto zastosować kilka “sztuczek”, dzięki którym znalezienie taniego biletu będzie w zasięgu naszej ręki.

Data wylotu: cały miesiąc

Korzystając z wyszukiwarki lotów staraj się unikać sztywnych ram czasowych. Jeśli masz taką możliwość – wybieraj funkcję “cały miesiąc”, dzięki czemu masz największą szansę na znalezienie prawdziwych perełek. Wystarczy zmiana daty nawet o jeden lub kilka dni aby zyskać atrakcyjniejszą cenę.

Sprawdzaj oferty.

Trzymaj rękę na pulsie, regularnie sprawdzając wyniki wyszukiwania. Przewoźnicy często oferują promocje, dzięki czemu ten sam lot, za kilka dni, może być dużo tańszy. Dodatkowo, wiele porównywarek oferuje alerty emailowe, które informują o zmianach cen i wynikających z nich promocjach.

Wybieraj mniejsze lotniska.

Duże stolice europejskie – takie jak Rzym czy Paryż, posiadają często więcej niż jedno, główne lotnisko. Te mniejsze położone są nieco dalej od granic miasta, ale też posiadają dużo tańsze i atrakcyjniejsze ceny za sprzedawane bilety lotnicze.

Przeanalizuj dodatkowe opłaty.

Do cen biletów często doliczane są inne, kosztowne funkcje. Wśród nich wyróżnia się rezerwację konkretnego miejsca lub pominięcie głównej kolejki w docelowym GATE. Zastanów się, które z tych opcji są ci realnie potrzebne i z jakich funkcji możesz zrezygnować. Ostatecznie zyskać możesz nawet kilkaset złotych!

Uważaj na sezon.

Prawdą jest iż w okresie wakacyjnym i sezonowym ceny biletów i noclegów namnażają się. Naturalną koleją rzeczy jest, że w lipcu zapłacimy więcej za lot na Bali, a zimą – na wycieczkę w Alpy. Otwórz się więc na inne terminy i przeanalizuj wszelkie możliwości poza sezonem. Okazuje się bowiem, że w październiku temperatura w np. Grecji jest równie wysoka, a bilety – tańsze niż w sierpniu.

Ubezpieczenie lotu

A właściwie ubezpieczenie biletu lotniczego, które obejmuje loty odwołane lub opóźnione. Korzystając z porównywarek lotu, kupując bilety i szykując się na uprawnione wczasy, nie możemy zapomnieć o ubezpieczeniu, które gwarantuje rekompensatę za ewentualne wydatki, wynikające z przeniesienia lub anulowania naszej podróży.

Warto podkreślić, iż każda firma posiada swoje własne wymagania i obostrzenia co do przekazania owej rekompensaty. Wśród nich wymienia się między innymi minimalny czas opóźnienia lotu, który kwalifikuje nas do otrzymania należnej nam kwoty. Aby poznać warunki ubezpieczenia lotu najlepiej udać się do dedykowanego przedstawiciela, opisując rodzaj wykupionych wczasów.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!