Pożyczka bez zdolności kredytowej – czy istnieje taka możliwość?

piggy-3612928_1280

Pada decyzja: bierzemy kredyt hipoteczny. Jest to decyzja trudna, wymagająca przemyśleń, deklaracji i zobowiązań nierzadko na kilka lat. O ile faktycznie podjęcie tej decyzji faktycznie ma realny wpływ na nasze życie, o tyle realny problem pojawia się gdy nasza zdolność kredytowa nie pozwala nam zrealizować naszych planów. Wtedy zaczynają się pytania, poszukiwanie rozwiązań i próba zrozumienia. Czy zdolność kredytowa ma stały i niezmienny stan, czy może istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki, pomimo jej braku?

Śmiało na tym etapie jesteśmy w stanie powiedzieć iż pożyczka bez wykazywania zdolności kredytowej jest możliwa. Zanim jednak przejdziemy do sedna tego tematu, uściślijmy czym zdolność kredytowa jest.

Zdolność kredytowa kredyt hipoteczny – od czego zależy?

Zdolność kredytowa to kompilacja kilku wartości i cech. Im wyższa zdolność tym większe zaufanie i możliwość zaciągnięcia kolejnych, pojedynczych zobowiązań finansowych. Oczywiste jest iż jeśli chcemy zaciągnąć większy kredyt, musimy zrobić wszystko aby nasza zdolność oceniona była maksymalnie wysoko przez bank lub placówki pozabankowe. Oto elementy, które realnie wpływają na ostateczną jej ocenę:

  • Zarobki potencjalnego kredytobiorcy
  • Wysokość innych, pozostałych wydatków i zobowiązań (tj. np ilość pozostałych kredytów, wielkość pożyczek, alimenty itd)
  • Rodzaj warunków (w tym np. rat) w których chcemy zaciągnąć kredyt
  • Historia kredytowa – im lepiej wyglądająca, pozytywna historia tym lepiej. Na jej odbiór wpływa ma np. terminowość spłat rat

Jeśli chcemy oszacować swoją ocenę i możliwości, które z niej wynikają – polecamy sprawdzić coś, co nazywa się zdolność kredytowa kalkulator. Są to specjalnie wygenerowane kalkulatory, które po uzupełnieniu wszystkich danych, pokazują nam nasze możliwości, w odpowiednim przedziale czy placówce banku. Warto wpisać w nich zarówno swoje “optymistyczne” jak i “pesymistyczne” prognozy, tak aby wyciągnąć z nich bezpieczny środek.

Jeśli więc nasza zdolność kredytowa jest wysoka – czyli wykazujemy stały dochód, nie posiadamy długów, zobowiązań dodatkowych, a same warunki kredytu są realne do spłacania – dobrze dla nas. Co jednak, jeśli nie wykazujemy zdolności kredytowej, albo jest ona wyjątkowo dla nas niekorzystna?

Czy istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki? Tak!

Pożyczka jest świetną alternatywą dla nabrania płynności finansowej, wyregulowania zaległości i zobowiązań, lub nabrania oddechu po wielkich wydatkach. Tu z pomocą przychodzą instytucje bankowe i pozabankowe. Te pierwsze wymagają potwierdzenia zdolności, sprawdzając nas dokładnie i wymagając od nas wielu dokumentów ( i jeszcze więcej czasu).

Te drugie zaś – nie. Z roku na rok takie instytucje zdobywają coraz to większą popularność i konkurencję. Dlatego też, wybór miejsc, w których możemy udać się po dodatkowy przypływ gotówki, jest wiele. Zwłaszcza, że w ramach wybicia się na tle konkurencji, wiele z nich, obniżyło procesy weryfikacyjne.

Krótko mówiąc – wiele z nich nie sprawdza nawet rejestru dłużników. Aby wybrać miejsce, które proponuje nam taką możliwość, najlepiej skorzystać z kalkulatorów online. Podają one nam listę firm, która zaproponuje nam (i sobie) dogodne warunki współpracy. Najczęściej, jedynymi wymaganiami które się stawia to: obywatelstwo polskie, wiek. Wiek minimum to 18 lat, a maksimum wiek X, ustalany i podawany w każdym miejscu inaczej. Najczęściej jest to granica 70tego roku życia. Ze względu na elementy formalne niezbędne jest posiadanie adresu zameldowania i konta bankowego, na które zostanie przelana dana kwota.

Oczywiście, istnieje również możliwość zaciągnięcia pożyczki w sposób online – nie wychodząc ze swojego mieszkania. W ten sposób dokumenty niezbędna do podpisania zostają przekazywane przez kuriera, a potwierdzenie decyzji jest pieczętowane wykonywaniem symbolicznego przelewu za 1gr.

Pożyczka bez zdolności – ryzyko?

Warto temu procesowi poświęcić nieco więcej uwagi. Placówki, chcąc się zabezpieczyć przed ewentualnymi opóźnieniami lub niewiarygodnymi klientami, zwiększają znacząco oprocentowanie. Oznacza to iż ostatecznie, musimy zwrócić znacznie więcej gotówki, niż byśmy chcieli. W wyborze więc zwróć

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!