Pożyczka dla bezrobotnych – czyli jak dostać pożyczkę bez dochodu?

india-3887567_1280

Zaciągają pożyczkę lub kredyt, musimy wykazać się zdolnością kredytową. Jednym z elementów, świadczących o naszej zdolności, jak zatwierdzenie i potwierdzenie uzyskiwania stałych dochodów, wpływających na naszą płynność finansową. Jeśli więc nie wykazujesz stałego zatrudnienia oraz napływających dochodów, szansa na uzyskanie kredytu jest niewielka. Jak to wygląda w przypadku pożyczki? Czy taka forma jest możliwa i co należy zrobić, aby uzyskać pozytywną weryfikację?

Kto udziela pożyczek na bezrobotnych?

Pożyczek na bezrobotnych udzielają instytucje pozabankowe – zarówno parabanki jak i firmy udzielające tzw. chwilówek. Ich zasadniczą różnicą jest niewymaganie zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach czy zatrudnieniu. Oznacza to, że taką pożyczkę uzyskać mogą osoby, które nie wykazują stałych przelewów oraz, które nie pracują, a swój dochód czerpią z nieregularnych i niepewnych źródeł. W takiej sytuacji firmy nie oceniają naszej zdolności kredytowej oraz nie sprawdzają krajowych rejestrów, w których może zostać zapisana nasza niechlubna historia kredytowa. Oznacza to, że szansa na pożyczkę w takim miejscu rośnie i jest dużo większa, niż w przypadku np. banków.

Co różni pożyczkę dla bezrobotnych od kredytu, udzielanego przez bank?

Różnic pomiędzy tymi dwoma formami jest sporo. Wśród nich wyróżnia się fakt, że umowa kredytowa zawierana jest na piśmie, a pożyczka wiąże nas wnioskiem, który uzupełniamy na stronie internetowej. Wiele pożyczek dla bezrobotnych nie wymaga nawet potwierdzenia za pomocą przelewu bankowego, a formą zatwierdzającą jest jedynie nasze słowo. Po drugie – kredyt wiąże się dodatkowymi kosztami, wynikającymi z np. prowizji. Pożyczka dla bezrobotnych, zwykle, nosi miano darmowej. Oznacza to, że jeśli zostanie spłacona terminowo, nie pociągnie za sobą dodatkowych opłat w postaci odsetek. No i po trzecie, o czym już wyżej wspomniano – w przypadku pożyczki dla osób bezrobotnych, nie wymaga się przedstawienia uzyskiwanych dochodów, a nasza zdolność kredytowa nie jest sprawdzana i oceniana.

Jak działają pożyczki dla bezrobotnych?

Gdzie tkwi haczyk? Czy taka pożyczka jest bezpieczna? Jak ona działa i czy faktycznie cieszy się dużą popularnością? Pożyczka dla bezrobotnych, w procesie udzielania i wnioskowania, w głównej mierze nie różni się od tych tradycyjnych, gdzie należy okazać dochodów. Wniosek składa się zarówno za pomocą formularzu na stronie, jak i osobiście, w placówce wybranej firmy. Jedynymi dokumentami, które należy przedstawić jest nasz aktualny dowód osobisty (w tym pesel, imię, nazwisko), jak i adres zamieszkania i zameldowania. Co ważne – musimy posiadać konto bankowe, na które zostanie przelana dana kwota. Proces wnioskowania i oceniania naszego wniosku jest zwykle szybki i nie trwa dłużej niż 15 minut. Czas spłaty, warunki i zasady zależną są od firmy, z którą zdecydujemy się współpracować. Dla zobrazowania, okres spłaty wynieść może zarówno 15 dni jak i nawet 3 lata. Warunki i zasady warto więc zweryfikować jeszcze przed podpisaniem dokumentów, aby wybrać ofertę najoptymalniejszą. Wbrew pozorom, obecnie na rynku znajduje się wiele takich firm, a kwota którą nam proponują wynieść może nawet kilkanaście tysięcy. W tym celu warto zbadać rynek i przeanalizować nasze możliwości finansowe. Bezpieczeństwo takich pożyczek nie różni się od bezpieczeństwa pożyczek ze sprawdzoną historią w rejestrach, lub wobec pożyczkobiorców z przedstawionymi dochodami.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!