Ranking kont osobistych – jaka oferta banku jest najlepsza w 2020 roku?

profits-1953616_1920

Zakładając swoje prywatne, osobiste konto bankowe, bierzemy pod uwagę kilka czynników – poczynając od renomy banku, poprzez polecenia naszych znajomych, a na końcu – atrakcyjność na tle pokaźnej konkurencji.
Wybór i możliwości są ogromne, a decyzja powierzenia swoich pieniędzy wymaga nie tylko rozsądnego podejścia, ale także dokładnej analizy.

Co brać pod uwagę, wybierając konto osobiste? W poniższym materiale nie tylko doradzimy jakie czynniki mają wpływ na bezpieczeństwo i atrakcyjność konta, ale również przedstawimy ich ranking.

Na co zwrócić uwagę wybierając konto osobiste?

Jednym z najważniejszych elementów i czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę w wyborze swojego konta idealnego są wszelkie dodatkowe opłaty, które związane są nie tylko z założeniem, ale również prowadzeniem rachunku. Wśród nich wyróżnia się:

 • opłaty związane z prowadzeniem rachunku- zwykle naliczane co miesiąc i wynoszące od kilku do kilkunastu złotych
 • opłaty za kartę debetową – zarówno za wydanie, jak i za jej obsługę.
 • opłaty za wykorzystywanie bankomatów – zwłaszcza z bankomatów innych sieci bankowych
  Ponadto warto wybierać banki nam znane, zyskujące renomę i uznanie w oczach klientów.

Dodatkowo warto wziąć pod uwagę takie elementy jak: liczbę i obecność bankomatów w twojej okolicy oraz nazwę i rodzaj banku pracodawcy (dzięki temu przelewy z nasza pensją trafią do nas szybciej).

Jakie osobiste konto bankowe wybrać?

Poniżej przedstawiamy ranking najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kont osobistych, których oferta jest wyjątkowo atrakcyjna lub wyróżniająca się na tle pokaźnej konkurencji.

1. Konto 360 stopni od Millenium

Konto darmowe lub obciążone płatnościami wynoszącymi maksymalnie 8 zł miesięcznie. Opłaty unikniesz spełniając dwa, podstawowe warunki:

 • jeśli w poprzednim miesiąc wpłynie na twoje na konto min. 1000 zł z innych banków
 • jeśli wykonasz przynajmniej 1 transakcję kartą płatniczą lub Blikiem
  Analogicznie jest w przypadku opłat za kartę – jeśli wykonamy przynajmniej jedną płatność lub zapłacimy co najmniej 1000 zł na konto karta jest darmowa. W innym wypadku opłaty wynoszą 7 zł. Millenium oferuje całkowicie darmowe przelewy internetowe oraz udostępnia płatności mobilne, za pośrednictwem np. BLIK. Na wyróżnienie zasługuje fakt, iż konto założysz bez wizyty w oddziale za pośrednictwem kuriera, a sama oferta skierowana jest zwłaszcza dla klientów chcących oszczędzać (2.7% z 1000zł). Minusem tego rozwiązania jest nałożony, górny limit przelewów, wynoszący 100 tysięcy złotych. Ponadto, nakładane są wysokie opłaty w przypadku niespełnienia warunków aktywności.

2. Konto Jakie Chcę od Santander Bank

Darmowe konto bez koniecznych do spełnienia warunków. Jedynymi opłatami są te, wynikające z chęci posiadania karty i wynieść mogą od 0 do 5 zł.

 • opłata 0 zł – w przypadku min. 5 transakcji kartą co miesiąc, w przeciwnym przypadku 5 zł
 • 3 zł – stała, bezwarunkowa opłata
  Przelewy są całkowicie darmowe, z opłata z bankomatów wynosi 2.5 zł, w przypadku wypłacania z bankomatów “obcych”. Ponadto, tak jak poprzednio, bank umożliwia korzystania z bankowości mobilnej. Wyróżniając największe zalety Konta Jakie Chcę nie sposób podkreślić iż konto jest całkowicie darmowe, a jego założenie może odbyć się pod okiem kuriera, w np. naszym domem. Największym minusem jest skromna oferta oszczędnościowa oraz wysokie koszty transakcji w walutach obcych.

3. Konto z Lwem Direct od ING

Konto darmowe, z płatną kartą wynoszącą od 0 do 7 zł. Opłata nie jest nakładana gdy:

 • wykonasz transakcję kartą na min. 300 zł w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca
 • suma ta jest mniejsza i wynosi 200 zł dla osób od 18 do 26 roku życia.
  Jest to bez wątpienia jedna z atrakcyjniejszych ofert dla podróżników, głównie ze względu na konkurencyjne przeliczniki walut. Dodatkowo, bank umożliwia płatności mobilne oraz darmowe przelewy internetowe.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!