Ranking OC – jakie OC dla kierowców wybrać?

fiat-4322521_1920

Posiadanie auta to niezwykle wygodne rozwiązanie, z którego korzysta około 30 mln Polaków. Ogrom ofert oraz dostępność do promocji i wyprzedaży kusi i przyczynia się do zapełniania swojego garażu coraz to nowszymi modelami.

Okazuje się jednak, że jednym z największych minusów posiadania zarówno jednego, jak i kilku pojazdów, są koszty utrzymania. Pod mianem kosztów mowa zarówno o corocznych przeglądach, wymianach technicznych i konserwacji, jak i ubezpieczeniach OC. Te ostatnie wynieść mogą nawet kilkaset złotych, co w ujęciu rocznych wydatków potrafi przysporzyć nie lada problemów finansowych.

Jak wyliczane jest OC? Dlaczego porównywanie ubezpieczania pozwoli ci podjąć świadomą (i przede wszystkim – najtańszą) decyzję? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w poniższym materiale.

Od czego zależy cena OC?

Różnice w cenach i ofertach wynikają z wielu zmiennych, które wpływają na łączny rozrachunek. Wśród nich wyróżnia się min:

  • wiek – tu mechanizm jest prosty: im jesteś młodszy, tym stawki są wyższe. Wynika to z przeświadczenia, że młody wiek jest równoznaczny z niewielkim doświadczeniem, a tym samym – większym ryzykiem szkody czy nieznajomości obowiązujących przepisów.
    długość posiadania prawa jazdy – punkt wynikający nijako z powyższej informacji. OC dla młodych jest wyższe, ponieważ mniejsze doświadczenie obarczone jest większym ryzykiem i niejasną przeszłością.
  • wielkość miasta – coraz częściej zauważyć można, że ceny ubezpieczenia w dużych miastach znacząco przewyższają ceny ubezpieczenia w miastach małych lub średnich.
  • stan cywilny i posiadanie dzieci – firmy zakładają, że jako członek rodziny – ojciec, mąż lub żona – będziesz prowadził bezpieczniej i z większym poszanowaniem przepisów. Dlatego też osoby będące w wolnym związku (lub tzw. single) otrzymują dużo wyższe ceny.
  • marka samochodu
  • przebieg samochodu – który powiązany jest ze stanem technicznym auta
  • wielkość silnika
  • wiek pojazdu

Ranking ubezpieczeń OC

Mając na uwadze jak wiele zmiennych wpływa na różne ceny czołowych firm, przedstawiamy ranking najatrakcyjniejszych ofert OC, które uwzględniają wszystkie te parametry, pozwalają na ich ogólne podsumowanie.

1) AXA

Ubezpieczyciel cieszący się dużym uznaniem, głównie ze względu na stosunkowo niskie składki. Co więcej, klienci mogą otrzymać szereg zniżek, jeśli zdecydują się na zakup polisy przez internet.
Ceny ubezpieczenia zaczynają się już od 550 zł rocznie, obejmując przy tym zarówno ubezpieczenie OC, jak i AC.

2) Link4

Ubezpieczyciel będący członkiem grupy PZU, reklamujący się jako firma oferująca niskie ceny polis. Klienci decydujący się na zakup przez internet mogą liczyć na rabaty, wynoszące nawet 7%. Dodatkowo, w pakietach otrzymać możemy dodatkowe usługi (np. Assistance Opony, Szyby24, Zielona Karta i inne).
Ogromną zaletą bez wątpienia jest możliwość samodzielnego i szybkiego wyliczenia polisy, a także dedykowana oferta dla aut zabytkowych.

3) Proama

Marka należąca do popularnej Grupy Generali. Klienci decydujący się na polisę mogą otrzymać wysokie rabaty (do nawet kilkudziesięciu procent), a także dodatkowe oferty w postaci np. Zielonej Karty czy AutoSzyby. Firma, podobnie jak Link4 oferuje możliwość samodzielnego wyliczenia raty, na podstawie kilku najważniejszych informacji.

4) Generali

Ranking zamyka wspomniana już marka Generali, należąca do popularnej, włoskiej grupy finansowej. Czwarte miejsce wynika z faktu, iż jest to jedna z droższych propozycji, oferująca jednak interesujące pakiety i obsługę na najwyższym poziomie. Dodatkowe, dostępne są imponujące zniżki dla doświadczonych kierowców, których staż wynosi ponad 10 lat.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!