Remont łazienki w bloku? Podpowiadamy, jak wybrać odpływ liniowy

Planned renovation of a Luxury modern bathroom

Prysznic bez brodzika w ciągu ostatnich lat zyskał ogromną popularność. Stało się to dlatego, że zaczęto doceniać korzyści, jakie niesie za sobą jego montaż w łazience. Dzięki niemu przede wszystkim możemy zaoszczędzić miejsce lub wykorzystać przestrzeń, która przy zwykłym brodziku pozostałaby pusta. Czyni on łazienkę bardziej praktyczną, a zarazem idealnie pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji. By w łazience można było zamontować prysznic typu walk-in, muszą zostać spełnione pewne warunki. Pojawia się więc pytanie, czy da się zamontować odpływ liniowy w łazience w bloku? Sprawdźmy to!

Prysznic bez brodzika w bloku – czy to możliwe?

By instalacja odwodnienia liniowego była możliwa, muszą zostać spełnione pewne warunki. Gdy zdecydujemy się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim, raczej nie powinniśmy napotkać większych problemów na swojej drodze. Mieszkania oddawane w surowym stanie czasem nie mają jeszcze wylewek w pomieszczeniach, dzięki czemu od razu można przejść do ustawienia i zainstalowania odpływu liniowego.

Zwykle jednak posadzki są już zrobione, wtedy sprawa nieco się komplikuje. Zanim przejdziemy do montażu odpływu liniowego, w pierwszej kolejności należy skuć wylewkę, jednak nie całą, a niewielki jej fragment, wielkości odpowiedniej pod odpływ. Następnie trzeba ustawić odpływ liniowy i wyprofilować spadki, ponownie wylewając wylewkę. Grubość wylewki przy montażu odwodnienia liniowego ma kluczowe znaczenie, dlatego warto zdecydować się na niski odpływ.

Montaż odpływu liniowego w nowym bloku, w mieszkaniu odebranym w stanie deweloperskim nie jest zbyt skomplikowany. Warto jednak powierzyć go wykwalifikowanemu fachowcowi, który zrobi to profesjonalnie, z uwzględnieniem najważniejszych zasad. Wszelkie zaniedbania w kwestii montażu mogą stać się przyczyną awarii i przyczynić się do konieczności przeprowadzenia rychłego remontu łazienki.

Czy da się zamontować kabinę prysznicową bez brodzika w starym budownictwie?

Niektórzy inwestorzy z różnych powodów decydują się na zakup mieszkania z rynku wtórnego. I tutaj, jeśli chodzi o montaż odpływu liniowego, sprawa nieco się komplikuje w sytuacji, gdy mamy do czynienia ze starym budownictwem. W starych blokach wnętrza są już zagospodarowane, ponadto mają one cienkie ściany i znajdują się tam stare instalacje wewnętrzne. Nie da się ukryć, że w razie chęci zamontowania odwodnienia liniowego w łazience w starym budynku, konieczny będzie generalny remont łazienki. Trzeba będzie skuć całą glazurę, wymienić kanalizację i zrobić nową wylewkę.

Po odkryciu surowej podłogi może się okazać, że nie da się w niej zamontować odpływu ze spadkiem i wpustu podłogowego z syfonem, ze względu na brak dostatecznej ilości miejsca. Dlatego, zanim zabierzemy się do jakichkolwiek prac, należy zacząć od sprawdzenia podłogi. Czasem nawet w takim przypadku instalacja odwodnienia liniowego jest możliwa, ale wyłącznie wtedy, gdy zdecydujemy się na odpływ o jak najmniejszej wysokości. Najniższe odwodnienia ma w swojej ofercie producent odpływów liniowych i w takiej sytuacji są one jedynym ratunkiem.

Odpływ do prysznica walk-in – jak wybrać?

Caucasian Men Cleaning Linear Shower Drain. Top View Photo. Glassy Cabin. Modern and Stylish Bathroom Interior.

Na rynku dostępne są różne odwodnienia liniowe, które można podzielić m.in. pod względem miejsca instalacji. Wyróżnia się odpływy liniowe klasyczne, montowane w podłodze prysznice oraz odpływy liniowe ścienne, instalowane w powierzchni ściany. Decydując się na odpływ liniowy w bloku, przy jego wyborze trzeba uwzględnić przede wszystkim grubość podłogi. Do starego budownictwa raczej zaleca się wybór jak najniższego odpływu, w szczególności wtedy, gdy podłoga jest cienka.

Duży wybór odpływów od różnych producentów nie ułatwia decyzji. Są jednak odwodnienia, które wyróżniają się na tle pozostałych, jak choćby modele firmy Vogi. Odpływy liniowe Vogi wykonane są z doskonałej jakości skandynawskiej stali nierdzewnej, która jest kwasoodporna. Cechują się one ozdobnym wzornictwem rusztów – dostępny jest odpływ z rusztem pod płytkę lub płaskim szczotkowanym, we wzór fali, w ozdobne pasy czy w kwadraty. Oprócz tego w ofercie widnieją nowoczesne odwodnienia z rusztem szklanym. Producent gwarantuje 25 lat gwarancji na swoje produkty.

Mnogość wzorów w ofercie Vogi sprawia, że każdy ma szansę znaleźć idealne odwodnienie liniowe, które będzie nie tylko sprawdzać się w codziennym użytkowaniu, ale jednocześnie stanie się ozdobą łazienki. W razie problemów z wyborem zawsze można liczyć na pomoc ekspertów, o którą nie powinno wstydzić się prosić.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!