Ubezpieczenie telefonu – koszty, pułapki i możliwości

smartphone-1894723_1920

Dzisiejsze smartfony przestały służyć wyłącznie komunikacji SMSowej czy telefonicznej. Obecnie są to drogocenne, przenośne przedmioty, które kryją w sobie niezwykle wartościowe informacje – dane osobowe, konta bankowe i dokumenty obarczone NDA. Nic więc dziwnego, że coraz częściej właściciele smartfonów szukają sposobów na zapewnienie sobie komfortu i bezpieczeństwa. Wśród wielu możliwości pojawia się temat ubezpieczenia, dzięki któremu możemy odzyskać wartość straconego telefonu, a także otrzymać bezpłatną naprawę na wypadek zalania czy uszkodzenia mechanicznego.

Na jakie zapisy w umowie warto zwrócić uwagę? Jakie możliwości oferują nam znane firmy? Sprawdź je wszystkie i ubezpiecz telefon po wcześniejszych analizach rynku.

Ubezpieczenie telefonu – pułapki, na które musisz uważać!

Jak zawsze przed podpisaniem umowy warto zwrócić uwagę na słynne “kruczki”, zapisane niewielką czcionką. Na jakie pułapki musimy uważać i które informacje warto dookreślić z docelowym ubezpieczycielem?

 • polisa rzadko kiedy obejmuje przypadek zgubienia telefonu – jeśli więc zostawimy telefon na wakacjach lub w miejscu publicznym ubezpieczenie nam nie przysługuje. Nie zapomnij zatem zapytać ubezpieczyciela o tą okoliczność.
 • policz, czy wykupienie polisy faktycznie ci się opłaca – spłacenie ubezpieczenia mało wartościowego telefonu ostatecznie może przewyższyć zarówno jego wartość, jak i wartość zupełnie nowego modelu,
 • cena powinna być uzależniona zarówno od wybranego wariantu ochrony, jak i od modelu telefonu,
 • tradycyjni ubezpieczyciele unikają ubezpieczenia ruchomego sprzętu elektronicznego, dlatego przeanalizuj dedykowane ku temu oferty i firmy.

Gdzie ubezpieczyć swój telefon?

Obecnie na rynku mamy dostęp do kilku firm oferujących tego typu usługę. Wybierając docelową ofertę weź pod uwagę atrakcyjność oferty, ale także konkurencyjność i indywidualne podejście. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które być może ułatwią ci tą decyzję:

 1. Ubezpieczenie telefonu PZU

Właściwie ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w ogólnym ujęciu. Obok nośników danych, komputerów i sprzętu medycznego możliwe jest także ubezpieczenie telefonu pracownika. Dzięki takiej formie ubezpieczenia zyskamy możliwość odtworzenia programów stworzonych na zamówienie firmy i odtworzenie utraconych danych.

Ponadto możemy dokupić klauzulę dodatkową, dotyczącą m.in. kosztów dojazdów specjalistów albo ekspertów z zagranicy. Wśród największych zalet wymienia się m.in.:

 • indywidualne oferty, dostosowane do potrzeb,
 • ochronę sprzętu poza granicami kraju,
 • ochronę sprzętu, którego jesteś właścicielem, a także sprzętu który wynajmujesz
 1. Ubezpieczenie telefonu Orange

Popularna sieć komórkowa, oferująca ubezpieczenia w trzech pakietach: standardowym, komfortowym i premium. Pierwszy chroni przed kradzieżą telefonu, uszkodzeniem wyświetlacza, wykonaniem nieautoryzowanych połączeń – koszt to niecałe 8 zł miesięcznie. Drugi pakiet posiada ubezpieczenie od zalania, co powoduje wzrost ceny do 15 zł miesięcznie. Ostatni pakiet, jako jedyny, zawiera ubezpieczenie od kradzieży, z uwzględnieniem miesięcznych kosztów wynoszących 19 zł.

Warto podkreślić, że klient może skorzystać z maksymalnie 2 napraw w ciągu roku, bez względu od wybranego pakietu.

 1. Ubezpieczenie telefonu Play

Ofertę alternatywną stworzyła sieć komórkowa Play. To ona w utworzonych, trzech pakietach, uwzględniła sytuację pierwszą, która obowiązuje telefony o wartości do 900 złotych. Cena miesięczna to 9,99 zł. Druga sytuacja narzuca limit wartości telefonu wynoszącego do 1500 złotych. Kwota ubezpieczenia 17,99 zł miesięcznie. Trzecia sytuacja obejmuje telefony powyżej 1500 złotych, a najwyższy pakiet kosztuje 34,99 zł miesięcznie. Wśród największych zalet wymienia się:

 • Umowę ubezpieczeniową zawieraną na miesiąc – umowa automatycznie przedłuża się po upływie 30 dni (ponownie na miesiąc),
 • zgłoszona szkoda rozliczana jest bezgotówkowo.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!