Umowa zlecenie, a pożyczka. Czy jest możliwa?

pexels-photo-872957

Czy wiesz, że szacuje się obecnie, iż co 10-ty dorosły Polak pracuje na tzw. umowę zlecenie? Jest to niezwykle często oferowana forma współpracy, niosąca za sobą pozorną trudność w uzyskaniu pozytywnej weryfikacji pożyczek czy kredytów. Wynika to z faktu, iż umowa zlecenia powiązania jest z niepewną sytuacją finansową, a co za tym idzie – z trudniejszym procesem uzyskiwania pozytywnych wniosków odnośnie zapożyczeń finansowych.

Czy w takim razie studenci i osoby z długim stażem pracy na umowę zlecenie nie mogą zaciągnąć zapożyczenia w placówkach bankowych i pozabankowych? Czy umowa zlecenie składki są elementem decydującym o dostaniu pomocy finansowej? Jakie warunki należy spełnić i czy istnieje szansa na otrzymanie pożyczki, na umowę zlecenie?

Kredyt gotówkowy – kalkulator umowa zlecenie

Aby otrzymać kredyt, niezbędne jest spełnienie kilku, istotnych warunków. Wśród nich wyróżnić trzeba tzw. zdolność kredytową. Jest to niezwykle popularne określenie, mówiące o tzw. wypłacalności i możliwościach finansowych kredytobiorcy. Im wyższa zdolność kredytowa, tym większa szansa otrzymania pozytywnego wniosku. Na miano zdolności kredytowej wpływa wiele czynników – od wieku, po liczbę osób w gospodarstwie domowym i danych odnośnie twojej formy zatrudnienia. Na pierwszym miejscu, jako najkorzystniejsza, jest umowa o pracę. WYnika to z pewności i ciągłości miejsca zatrudnienia. Ponadto, umowa o pracę regulowana jest przez Kodeks Pracy i zapewnia więcej przywilejów dla pracownika. Zaraz za nim klasyfikuje się umowa zlecenie, uważana za mniej atrakcyjną umowę.

Czy w takim momencie musimy liczyć się z tym, iż złożony przez nas wniosek jest z góry skazany na odmowę?

Odpowiedź jest prosta – umowa zlecenie nie przekreśla naszej szansy na otrzymanie pożyczki. Jako, iż rodzaj umowy jest jednym (a nie jedynym) parametrem, nie decyduje ostatecznie o podjętej przez bank decyzji. Równie istotna jest np. historia kredytowa, która może być decydująca, bez względu na podpisywaną przez nas umowę. Jeśli więc otrzymujesz stałą kwotę, udokumentujesz stały dochód i nosisz miano klienta rzetelnego i wiarygodnego – bank z pewnością to uwzględni w ostatecznej decyzji. Specjaliści podkreślają, iż umowa o pracę na najniższą krajową wcale nie jest lepsza od umowy zlecenie na np. potrójną sumę tej wypłaty. W tym kontekście więc istotna jest nasza wypłacalność, a nie rodzaj wiążącej umowy.

Obecnie dostępne są także specyficzne pomoce online, które służą ustaleniu jaka placówka jest w stanie zaproponować nam atrakcyjne rozwiązanie finansowe. Po odszukaniu tzw. umowa zlecenie kalkulator, a następnie wpisaniu naszych możliwości finansowych, oczekiwań i preferencji, otrzymujemy wynik zapytania, który segreguje placówki pozabankowe i bankowe, serwujące tego typu ofertę. Wśród nich pojawiają także te, skierowane dla osób na umowę zlecenie. Warto więc podkreślić, iż forma zatrudnienia to jeden z kilku parametrów decydujących, która może ułatwić lub utrudnić podjęcie ostatecznej decyzji.

Gdzie dostanę pożyczkę na umowę zlecenie?

Aby podjąć decyzję o wyborze banku, musimy dokładnie przeanalizować nasze możliwości finansowe, oczekiwania oraz możliwości portfela. Wyżej wspomniane kalkulatory z pewnością systematyzują, uporządkują i pomogą w wyborze miejsca docelowego. W ten sposób zyskamy sporo czasu i unikniemy odwiedzin i częstych rozmów z przedstawicielami placówek. To dzięki porównywarkom jesteśmy w stanie dokładnie przeanalizować pierwsze oferty i odpowiedzieć sobie na pytanie, które z nich są dla nas odpowiednie. Pamiętaj, aby oprócz elementu akceptowanej umowy, wziąć pod uwagę prowizję, roczną rzeczywistą stopę oprocentowania, kwotę spłaty i ewentualną możliwość negocjowania.

Już teraz możemy ci podpowiedzieć iż w Polsce wszystkie banki oferują kredyty na umowę zlecenie. Ważne jest jednak, iż każdy z nich działa na innych warunkach – mniej lub bardziej dla nas atrakcyjnych. Liczba konkurencja powoduje, iż wiele ofert jest niezwykle dla nas ciekawa. Przykładowo, najpopularniejsze banki w polsce proponują sumowanie okresów pracy oraz zmniejszają minimalny okres uzyskiwanych dochodów. Dokładną analizę i ofertę przeglądnąć możemy zarówno na stronach internetowych pożyczkodawców. Aby lepiej poznać ich warunki, dobrze jest umówić się na rozmowę telefoniczną lub wizytę w danej placówce. Uwzględnij w tej rozmowie swoje dochody, okres na który podpisywana jest umowa (często minimalny czas umowy to 3 miesiące, chociaż są banki wymagające sześciu miesięcy), a także dodatkowe zobowiązania, które podejmujesz lub spłacasz co miesiąc. Pamiętaj, iż umowa cywilnoprawna może zostać rozwiązana lada dzień, dlatego też każdy miesiąc zachowanej ciągłości pracy działa na twoją korzyść. Szacuje się, iż umowa zlecenie na rok czasu jest niezwykle wartościową i ułatwia pozytywną weryfikację banku.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę spośród

51 ofert
Sprawdź wszystkie ofertySprawdź

Wsyłając teraz wniosek pieniądze możesz otrzymać w 15 min!